Teemalehdet voi noutaa telineistä – tässä ovat Oriveden Sanomien telinejakelupaikat

Oriveden Sanomien aiemmin varhaiskannon peittojakeluna jaetut teemalehdet ovat siirtyneet telinejakeluun.
02.04.2025 13:00

ORIVEDEN Sanomien aiemmin varhaiskannon peittojakeluna jaetut teemalehdet ovat siirtyneet telinejakeluun. Tämä tarkoittaa, että teemalehtiä ei enää jaeta suoraan varhaiskannon alueella olevien ei-tilaajien postilaatikoihin, vaan ne ovat noudettavissa jakelupisteistä.

Orivedellä nämä lehdet voi noutaa K-Supermarketista, Löytötexistä, S-Marketista, Oriveden Sanomien toimituksen ovelta ja vaalien jälkeen jatkossa myös kaupungintalon aulasta.

Myös Eräjärvellä, Juupajoella ja Länkipohjassa on noutopaikkoja, joista lehden voi poimia mukaansa. Näillä alueilla jakelupisteinä toimivat Salet.

Aiemmin peittojakelun teki Postin varhaiskanto. Helmikuun alusta alkaen Oriveden Sanomien tilaukset siirtyivät Pisa Jakelun ja Postin päiväjakelun jaettaviksi. Samalla kotiin kannettu varhaiskannon peittojakelu päättyi.

Lue lisää: Oriveden Sanomat siirtyy helmikuussa päiväjakeluun

Teemalehdet voi lukea myös Oriveden Sanomien verkkosivuilta.

Juttua on muokattu 3.4.2025 klo 8.02: Juttuun on lisätty, että lehden voi noutaa myös Oriveden Sanomien toimituksen ovella olevasta telineestä.