
Oriveden Sanomat on striimannut kolme edellistä kaupunginvaltuuston kokousta. Tallenteet kokouksista ovat katsottavissa Oriveden Sanomien nettisivuilla. Kuva: Juha Jäntti
Oriveden kaupunginvaltuuston kolmea edellistä kokousta on voinut seurata suorina lähetyksinä Oriveden Sanomien ja Oriveden kaupungin nettisivujen kautta.
Ensimmäinen, huhtikuun lopulla tehty kokouslähetys ja lähetyksestä tehty videotallenne ovat saaneet yhteensä 448 katsojaa. Kesäkuun alussa pidetty kokous ja siitä tehty tallenne ovat puolestaan keränneet 333 katsojaa.
Viimeisin eli maanantaina 15. kesäkuuta pidetty kokous ja sen tallenne ovat kiinnostaneet jo saman viikon aikana 180 katsojaa.
Kokousten kuvauksesta ja striimauksesta on vastannut Oriveden Sanomat. Kokouksista tehdyt tallenteet ovat myös yhä katsottavissa Oriveden Sanomien nettisivuilta.
Katso tallenne huhtikuun kokouksesta: Oriveden valtuusto kokoontuu tänään – seuraa kokousta tästä kello 17 alkaen
Katso tallenne 1. kesäkuuta pidetystä kokouksesta: Oriveden kaupunginvaltuusto kokoontuu päättämään rantaosayleiskaavaehdotuksesta – seuraa kokousta tästä
Katso tallenne 15. kesäkuuta pidetystä kokouksesta: Oriveden kaupunginvaltuuston listalla muun muassa vuoden 2019 tilinpäätös – seuraa kokousta tästä kello 17 alkaen
Viimeisimmät kommentit